INGINER DE SISTEM / ADMINISTRATOR RETEA JUNIOR

S.P.A.D. SOFTWARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asista administratorul de retea in implementarea serviciilor online si de comunicatie
- executa sarcini de administrare si mentenanta delegate de catre administratorul de retea
- furnizeaza primul nivel de suport oferit utilizatorilor finali
- furnizeaza asistenta tehnica pentru achizitii hardware si software
- identifica incidentele si rezolva problemele dupa specificatia administratorului de retea
- asista administratorul de retea in analizeaza cerintelor viitoare pentru imbunatatirea proceselor si a sistemelor
Acest post implica un nivel important de timp alocat deplasarilor in interes de ucru.

CERINTE

Cerinte tehnice

- Cunostinte de baza de retelistica
- Instalari/Configurari statii de lucru (hardware/software)

Alte cerinte

- Organizat
- Capacitate de lucru in echipa
- Capacitate de invatare rapida
- Posesor carnet conducere cat B

Avantaje

- Absolvent sau student an terminal al unei institutii de invatamant superior in domeniul IT
- Cunoasterea limbii engleze
- Cunostinte Linux (CentOS, Debian)
- Mail, WWW, DNS, DHCP, VPN, VoIP, HTTP/S

BENEFICII OFERITE

- Formare profesionala permanenta
- Posibilitate reala de avansare catre post de Administrator de retea sau catre alte posturi functie de optiunile personale

Societatea angajatoare este o companie dedicata imbunatatirii experientei utilizatorilor sistemelor de prelucrare automata a datelor prin furnizarea de produse si serviciii supot corespunzatoare.

Orientarea catre client antreneaza in cadrul companiei noastre orientarea catre angajat pentru stimulare si perfectionare continua, astfel progresam impreuna.