Inginer de sistem

Jandarmeria Romana

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Asigura masurile de securitate.
2. Instruieste si acorda sprijin utilizatorilor.
3. Actualizeaza software-ul existent si implementeaza programe noi.
4. Pastreaza jurnale de evenimente.
5. Previne pierderea datelor.
6. Monitorizeaza spatiul de stocare pe server.
7. Configureaza reteaua pentru obtinerea de performante maxime.
8. Efectueaza copii de siguranta ale datelor.
9. Asigura protectia datelor impotriva virusilor.
10. Depaneaza reteaua si tehnica de calcul din retea.
11. Modernizeaza si inlocuieste unor componente de retea.
12. Adauga noi calculatoare in retea.

CERINTE

- stagiul militar satisfacut
- absolvent de invatamant superior: informatica, auomatica, cibernetica, electronica
- Cunostinte instalare/configurare hardware, software
- Cunostinte Networking
- Cunostinte web design, baze de date si programare PHP si MySQL - avantaj
- Experienta Microsoft Exchange - avantaj;
- Certificarile Microsoft pe administrare - avantaj;
- Abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

specifice mediului militar

Jandarmeria este o componenta a MAI, care raspunde de asiguarea si restabilirea ordinii publice. Postul scos la concurs este de inginer IT, din cadrul Serviciului Informatica.