Inginer de sistem

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura suportul tehnic si documentatia aferenta, necesare evolutiei sistemului informatic in toate fazele parcurse;
- Supervizeaza mentenanta hardware si software a platformelor aflate in exploatare prin actiuni proprii sau in colaborare cu firmele de specialitate
- Intocmeste analize periodice privind parametrii de functionare a sistemelor si adopta solutii de imbunatatire; in acest scop utilizeaza platformele de productie si de testare
- Administreaza sisteme de operare AIX, UnixWare, SUN, medii de dezvoltare (WebSphere), storage manager (Tivoli), scheduler (BMC – Control – M), retele de date de tip SAN
- Asigura instalarea noilor aplicatii informatice in DRC impreuna cu responsabilul de aplicatie

CERINTE

- Studii tehnice superioare
- Experienta in sisteme de operare, retele de date, sisteme de tip storage
- Certificare AIX
- Cunostinte storage Tivoli, retele SAN, Middleware& Scheduler
- Cunostinte baze de date relationale de nivel mediu/avansat
- Cunostinte de limba engleza/franceza nivel bun
- Capacitate de analiza si evaluare a informatiilor
- Planificare personala
- Capacitatea de anticipare si solutionare a problemelor

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a implementa si dezvolta un proiect de anvergura.
- Domeniu intr-o continua expansiune.
- Pachet salarial competitiv

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.