INGINER COORDONATOR PENTRU ROMANIA

EUROJOBS The Personnel Company SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identificarea firmelor producatoare de componente de masini;

- controlul calitatii si al termenelor de livrare la componentele de masini achizitionate la firmele producatoare locale.

- intocmirea actelor vamale si organizarea de transporturi internationale.

- analiza economica a profitabilitatii proiectelor si dezvoltarea acestora;

- achizitionarea de noi clienti in Romania in cel de-al doilea domeniu de activitate al companiei- masini de impachetat;

- asigurarea asistentei tehnice si a service-ului pentru masinile de impachetat achizitionate de clientii locali.

- intocmirea rapoartelor si situatiilor pentru companie;

CERINTE

- studii superioare in domeniul tehnic (inginerie; constructii de masini);

- minim 2 ani experienta intr-o pozitie de conducere, respectiv controller;

- capacitate de analiza economica a profitabilitatii proiectelor;

- cunostinte limba germana-nivel avansat;

- abilitati de prezentare si comunicare excelente;

- prezenta autoritara, gandire analitica, spirit intreprinzator, seriozitate

- disponibilitatea de a calatori;

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic;

- salariu atractiv;

- masina de serviciu;

- notebook;

- telefon mobil;