Inginer constructor/ specializat pe achizitii, evaluare devize, licitatii

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru face parte din cel mai important holding ce activeaza in domeniul investitiilor si dezvoltarilor imobiliare. Sunt implicati in proiecte majore de constructii atat in Romania cat si in S- E ul Europei.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- participa la elaborarea si evaluarea unor devize/oferte de lucrari de constructii;
- participa la licitatii, pentru adjudecarea unor lucrari de constructii;
- cunoasterea pietei preturilor materialelor de constructii;
- gestionarea si urmarirea contractelor cu clientii/furnizorii in domeniul constructiilor, decontari contractuale;
- participa la negocierea contractelor, la realizarea ofertelor,
-se ocupa de aprovizionarea santierelor de constructii;
-cunoaste operatiuni/contracte de export-import, in special importul materialelor de constructii;
-cunostinte bune de limba engleza;
-cunostinte foarte bune de lucru pe calculator.

CERINTE

- de preferinta absolvent al Institutului de Constructii sau studii universitare cu profil economic-comercial,
- experienta de minim 3-5 ani in pozitii similare, de preferinta la companii relevante din domeniul constructiilor, (executie-antreprenoriat lucrari de constructii).
- familiarizat cu terminologia specifica domeniului constructiilor;
- -cunostinte de marketing, legislatie fiscala, administrarea stocurilor constituie avantaj.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.