INGINER CONSTRUCTOR SPECIALITATEA INSTALATII PENTRU CONSTRUCTII

Ants Performance

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la analizarea documentatiei de proiectare, a caietelor de sarcini si tehnologiilor de executie si procedurilor prevazute pentru realizarea instalatiilor pentru constructii. Raspunde de optimizarea proiectului;
- Raspunde de toate activitatile desfasurate in cadrul santierului privind partea de instalatii;
- Participa la analizarea ofertei (partea de instalatii), elaborate de Antreprenorul General;
- Participa la intocmirea graficului de executie impreuna cu Managerul de Project;
- Supervizeaza executia proiectului in concordanta cu autorizatia de construire, proiectarea in detaliu, in concordanta cu reglementarile tehnice si legislatia in vigoare, pentru partea de instalatii pentru constructii;
- Urmareste activitatea participantilor la procesul de executie (diriginti de santier, sefii de santier, angajati ai societatii, antreprenor general, subantreprenori instalatii, furnizori de materiale sau echipamente pentru instalatii);
- Controleaza in permanenta calitatea si ritmul lucrarilor si propune masuri obiective atat pentru respectarea graficelor de executie cat si cu privire la imbunatatirea calitatii lucrarilor. Raspunde de respectarea tehnologiilor de executie, aplicarea corecta a acestora in vederea asigurarii nivelului calitativ prevazut in documentatia tehnica, in contract si in normele tehnice in vigoare. Raspunde de calitatea lucrarilor de instalatii executate;
- Participa in mod periodic la sedintele de santier cu factorii interesati: proiectanti, antreprenori generali, subantreprenori, furnizori de materiale sau echipamente, etc. pentru executia lucrarilor de constructii/instalatii si rezolvarea in termen a problemelor ce revin fiecarei societati;
- Transmite managerului de proiect sesizarile proprii sau ale participantilor la realizarea lucrarilor de instalatii privind neconformitatile constatate pe parcursul executiei.;
- Informeaza periodic conducerea societatii asupra problemelor aparute in desfasurarea lucrarilor de instalatii conform graficelor de executie prestabilite si propune solutii pentru rezolvarea acestora;
- Urmareste realizarea lucrarilor de instalatii, din punct de vedere tehnic, pe tot parcursul executiei acestora si propune admiterea la plata numai a lucrarilor corespunzatoare din punct de vedere cantitativ si calitativ;
- Participa ca membru in cadrul comisiei de receptie

CERINTE

- Absolvent al Facultatii de Instalatii;
- Experienta de minim 3 ani in domeniul constructiilor;
- Punctual, ordonat, capacitate de organizare;
- Gandire analitica si sintetica, spirit de initiativa;
- Abilitati in luarea deciziilor si stabilirea prioritatilor.
- Bune abilitati de comunicare.

Ants Performance este un furnizor de servicii de resurse umane. Ne-am specializat intr-o gama larga de solutii care includ evaluarea de personal, training adaptat la cerintele si nevoile clientului si, nu in ultimul rand, consultanta in Resurse Umane.
Clientul nostru, holding de renume ce activeaza cu succes de 5 ani in domeniul dezvoltarii imobiliare, cu realizari reprezentative de constructii civile (sedii birouri, complexe rezidentiale).