Inginer Constructor – Project Manager

SC BILLA ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1.Verifica conditiile pentru amplasarea/amenajarea unor noi magazine in locatii noi/existente, conform standardelor si indicatiilor primite de la conducerea departamentului
2.Monitorizeaza activitatea de construire/ reamenajare/reparatii a obiectivelor din zona sa de responsabilitate, urmarind incadrarea in limitele bugetului stabilit
3.Intocmeste rapoarte periodice privind situatia lucrarilor pe care le coordoneaza
4.Inspecteaza periodic obiectivele aflate in exploatare si evalueaza nivelul lucrarilor de mentenanta /modernizare ce trebuie efectuate
5.Verifica si intocmeste obiectiuni, dupa caz, la documentatia tehnica de executie
6.Propune solutii tehnice, dupa caz, referitor la activitatea de reparatii si mentenanta a obiectivelor existente, precum si in cazul extinderii/modernizarii acestora
7.Asigura tratarea neconformitatilor si realizarea actiunilor corective in conformitate cu procedurile specifice
8.Coopereaza cu celelalte departamente implicate in achizitia si conceperea unui nou obiectiv, asigurandu-se ca sunt respectate standardele si cerintele de calitate
9.Faciliteaza circulatia informatiei intre principalii actori implicati in activitatea de constructie/
mentenanta /reparatie – proiectanti, consultanti, constructori si prestatori de servicii

CERINTE

1.Studii superioare tehnice (obligatoriu absolvent Facultatea de Constructii Civile si Industriale)
2.Experienta in domeniul constructiilor/amenajarilor de cladiri
3.Limba engleza/germana constituie avantaj
4.Cunostinte operare PC (AutoCAD constituie avantaj)
5.Disponibilitate la deplasari in tara si program prelungit
6.Permis de conducere valid si experienta min.3 ani in sofat

BENEFICII OFERITE

1.Posibilitatea dezvoltarii carierei intr-o companie internationala renumita
2.Salariu atractiv
3.Masina de serviciu, telefon

Billa este prezenta in Romania din februarie 1999 si este parte componenta a grupului german REWE, care numara peste 14.000 magazine si 300.000 angajati in intreaga Europa, cu o cifra de afaceri de aproape 50 miliarde euro. Politica BILLA este tocmai aceea de a satisface toate gusturile, printr-un bogat sortiment de produse proaspete precum si prin multe alte articole din necesarul zilnic la preturi extrem de avantajoase.