Inginer Constructor Depozite Frigorifice

Academia de HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Academia de HR recrutează pentru Clientul său, unul dintre cei mai importanți jucători din România din industria frigului, furnizor de soluții tehnologice pentru congelare și refrigerare pentru industria alimentară și în general, soluții pentru crearea unui mediu controlat: centre logistice, abatoare, hipermarket-uri, depozite de frig pentru legume și fructe, etc. (cu temperaturi ce pot coboarâ până la -40 de grade Celsius).

Compania a realizat de-a lungul timpului numeroase proiecte greenfield, inclusiv în dezvoltarea instalațiilor frigorifice cu dioxid de carbon, domeniu ce necesită dotări tehnice și pregătire specială a personalului. Multe dintre echipamentele și tehnologiile furnizate de Clientul nostru sunt folosite pentru produse pe care le întâlnim în viața de zi cu zi, fie direct în magazinele de unde ne facem cumpărături, fie prin intermediul produselor pe care le consumăm și care au fost depozitate în spații climatizate de acesta.

Proiectarea, planificarea și instalarea sistemelor de monitorizare și control al instalațiilor de refrigerare și congelare se face utilizând soft-uri complexe de proiectare pe calculator cu respectarea celor mai noi principii și norme ce țin de managementul energiei și protecția mediului.

Accentul pus pe calitate se reflectă atât în satisfacția clienților și complexitatea proiectelor primite cât și în numeroasele certificări de care dispune compania: ISO 9001: 2015, ISO 14001: 2015 obținute prin TUV Thüringen Austria și RINA Simtex.

Printre produsele realizate de companie se numără: echipamente comerciale și industriale de refrigerare, mobilier frigorific, camere modulare, soluții de abatorizare pentru industria cărnii, tuneluri de congelare și centre logistice cu atmosferă controlată.

Descrierea Jobului
Căutăm 1 Inginer Constructor/Site Manager Depozite Frigorifice locat în București.

Scopul principal al postului este să coordoneze la fața locului proiectele contractate de companie în București și în țară.

Concret, iată câteva exemple de responsabilități:

Asigură derularea contractelor de execuție proiecte depozite/centre logistice cu temperatură controlată

Realizează necesarul de materiale, manoperă și utilaj pentru proiectele elaborate. Alocă personalul care se ocupă de realizarea proiectului, în funcţie de planificarea de producţie, de gradul de aprovizionare cu materialele necesare şi complexitatea acestuia

Organizează activitatea echipelor și coordonează execuția lucrărilor pe șantier

Urmărește realizarea lucrărilor în termen și controlează calitatea lucrărilor executate

Rezolvă toate problemele apărute pe șantier, găsește soluții tehnice în cel mai scurt timp

Asigură asistența tehnică, menține relația cu clientul și subcotractorii

Administrează costurile și bugetul la nivelul lucrărilor proiectului gestionat

Coordonează activitățile din cadrul proiectului de construcție supervizand direct echipele tehnice și toți colaboratorii implicați

Emite dispoziții de șantier, asigură sprijin cu soluții tehnice și asistență tehnică și verifică lucrările executate

Asigură comunicarea cu membrii echipei din cadrul proiectului

Monitorizează în timp real progresul atins față de obiectivele propuse și redactează rapoarte de progres. Realizează situaţii/analize privind stadiul lucrărilor

Propune soluții de optimizare când este cazul

Raportează directorului general situația existentă pe șantiere

CERINTE

Educație și Experiență

Studii superioare în domeniul instalațiilor: Facultatea de Inginerie a Instalațiilor, Facultatea de Instalații, Facultatea de Construcții și Instalații
Experiență în domeniu minim 5 ani
Alte cerințe:

Cunoștințe Autocad (citire planuri, mici modificări)
Limba Engleză obligatoriu (mediu)
Permis de conducere categoria B
Disponibilitate pentru deplasări în țară (scurte)
Personalitate

Aptitudini de planificare, organizare, punctualitate, creativitate
Răbdare, atenţie concentrată şi distributivă
Inițiativă și proactivitate
Autonomie și independență
Corectitudine
Bune abilități de comunicare și relaționare

BENEFICII OFERITE

Colegi deschiși la minte și entuziaști, un mediu de lucru prietenos

Desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă

Simți că ești parte dintr-o echipă de top și o companie reprezentativă pentru industria sa în România

Locație centrală, ușor accesibilă (metrou, mijloace de transport în comun)

Tichete de masă

Mașină de serviciu

Laptop, telefon

Diurnă deplasări

Asigurare de muncă suplimentară pentru accidente, indisponibilitate temporară, spitalizare

Bonusuri diverse – progres, lucrare la timp, fără evenimente deosebite pe șantier

Pachet salarial competitiv

Companie de succes, proiecte fanion la care alții doar visează!

Abordam toate problemele importante de HR si contribuim prin proiectele noastre de recrutare, cursurile si serviciile noastre la identificarea, atragerea si pastrarea talentelor in companiile din Romania. Avem 20 de ani de experiență și sute de proiecte de recrutare de succes! Recrutori Seniori! Domenii recrutare: Vânzări, Management, IT, HR, Financiar, Juridic, Logistică, Inginerie. Facem recrutare cu pasiune, avem rezultate, găsim candidați!

Mai multe joburi, articole, materiale pe academiadehr.ro