Inginer constructor - Contract Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Societate multinationala, antreprenor general de constructii industriale si civile, angajeaza un contract manager, care va raspunde de preluarea proiectelor existente/noi, avind urmatoarele atributii:
- Mentine legatura permanenta cu clientul/consultantul, fiind interfata intre acestia si toti subcontractorii implicati in proiect;
- Pregateste si gestioneaza documentatia lucrarilor de constructii in conformitate cu prevederile din normele FIDIC, normele si regulamentele in vigoare in Romania si normele specifice la nivelul companiei;
- Se asigura ca cerintele tehnice si functionale ale clientului sunt identificate, analizate si evaluate corect, astefl incit sa fie incadrate perfect in programarea generala a proiectului;
- Informeaza managerul de proiect/seful de santier cu privire la directivele pentru subcontractori astfel incit sa fie duse la indeplinire cerintelor clientilor;
- Participa la elaborarea strategiei privind utilizarea resurselor de timp si financiare in scopul predarii la termen, in conditii de costuri minime si calitate maxima, a lucrarilor contractate;
-Participa la intilnirile periodice de analiza, legate de contract si raporteaza conducerii toate problemele identificate in derularea contractului si recomanda actiuni preventive si corective.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare , profil Constructii Industriale, Civile si Agricole;
- Experienta relevanta in domeniu;
- Limba germana reprezinta avantaj;
- Cunostinte bune in utilizare a calculatorului;
- Persoana riguroasa, bine organizata si atenta la detalii;
- Persoana rezistenta la lucrul sub presiune ;
- Disponobilitate la program prelungit si deplasari dese in tara;
-Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Un mediu de lucru dinamic, alaturi de o echipa de profesionisti.