Inginer Constructii Civile - Serviciul tehnic

SC Onix Residence SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

Intocmirea devizelor, a calculatiilor de pret, a postcalculelor referitoare la lucrarile executate;
Realizarea de antemasuratori si masuratori ale lucrarilor, atat pe teren, la locul de punere in opera, cat si pe baza documentelor de executie;
Intocmirea situatiilor de lucrari pentru decontarea platilor;
Monitorizarea stadiului de realizare a lucrarilor de constructii;
Verificarea situatiilor de lucrari si a cantitatilor executate de catre subcontractori;
Intocmirea NCS, NR, calculul cost de santier, graficul de plati;
Intocmirea si sustinerea situatiilor de plata in fata beneficiarului;
Intocmire si urmarirea respectarii bugetelor pentru proiectelealocate;
Intocmirea de rapoarte de activitate;
Mentinerea relatiilor cu proiectantii, beneficiarii, partenerii;

CERINTE

Cerinte:
Studii superioare tehnice – Constructii;
Experienta minim 2 ani pe o pozitie similara – intocmire devize;
Experienta in lucrul la proiecte rezidentiale - AVANTAJ;
Cunostinte PC, Programe devize, AUTOCAD, Ms Office;

Morad Group, înfiinţat în anul 1990, reprezintă un grup de organizaţii independente care se susțin reciproc, formând o forță semnificativă în domeniile în care îşi desfăşoară activitatea.
Grupul a intrat pe piaţă cu renumitul brand Mandy Foods, extinzând apoi în timp activitățile companiilor private din cadrul său către patru noi zone strategice: dezvoltare imobiliară, construcții, industria hotelieră şi industria alimentară.
Astfel, pe lângă Mandy Foods International, au luat naștere nume de marcă: Soho (cu proiectul Onix Residence – cel mai mare proiect rezidențial, aflat în curs de desfăşurare, ce include construirea a peste 400 de apartamente în Bucureşti), Stein (SaphirStein Residence) şi nu în ultimul rând Phoenicia Comfort Hotel, confirmând treptat dorinţa şi puterea grupului de a urmări o traiectorie ascendentă către o dezvoltare durabilă.