Inginer - constructii

SC TARGET INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizare de proiecte la lucrari de constructii civile si industriale, la lucrari de reabilitari, modernizari,consolidari.
- realizeaza necesarul de materiale , devize
- raspunde de corectitudinea folosirii materialelor in cadrul desfasurarii lucrarilor si finalizarii acestora
- raspunde de integritatea si corecta folosire a utilajelor din dotarea departamentului
- intocmirea si urmarirea documentatiei aferenta proiectelor de lucru
- participa la studiul de fezabilitate, proiectul tehnic, pregatirea dosarului pentru obtinerea autorizatiei de construire
- proiecteaza, deseneaza, redacteaza pe calculator documentatia incredintata spre executie
- monitorizeaza si implementeaza activitatile de proiectare instalatii conform cerintelor companiei
- culege date din teren, studiaza detaliile de proiectare si documentatia tehnica necesara pentru lucrarile de constructie pe specialitatea sa
- realizeaza calcule, memorii tehnice, caiete de sarcini si intocmeste desene de executie.
- raspunde de desfasurarea eficienta si coordonarea lucrarilor de reparatie, revizie si a lucrarilor noi
- propune masuri de eficientizare a consumurilor specifice energetice si a resurselor primare cat si propuneri pentru eficientizarea activitatii personalului si completarea cu

echipamente si aparatura necesare

CERINTE

- minim 5 ani experienta la lucrari de constructii civile si industriale cat si la elaborarea proiectelor in toate fazele de proiectare
- seriozitate,stabilitate,respectarea termenelor limita cu respectarea calitatii lucrarilor de proiectare aferente
- respectarea standardelor tehnice in vigoare pe parcursul etapelor proiectelor
- cunoasterea avansata a PC-ului si a urmatoarelor programe: AutoCad, MS Office, alte programe specifice

BENEFICII OFERITE

Au prioritate candidatii cu studii cu studii superioare in instalatii
Salariul se negociaza in cadrul interviului

DESCRIEREA FIRMEI

Lucrari de constructii civile si industriale