INGINER CONCEPTOR/ PROIECTANT

SC Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Perimetru de activitate: Biroul de Studii Asociat Renault.

- Realizarea conceptiei si a modificarii de piese de caroserie.

- Realizarea calculelor cerute in domeniul statisticii lineare, non-lineare si vibratorii pentru diferite piese ale sistemului de sasiu.

- Realizarea calculelor prin metoda elementului finit pentru validarea fiecarei etape a procesului de asamblare.

- Analiza si interpretarea datelor obtinute precum si argumentarea concluziei, propunerii finale.

- Aplicarea procedurilor standard Renault.

CERINTE

- Studii superioare tehnice, specializare AR, TCM, Inginerie Aerospatiala;

- Competente proiectare asistată de calculator (Catia V4);

- Reprezinta un avantaj cunostinte de: NASTRAN, ANSA, ABACUS, METAPOST, SIGNE, GDG, calcul structuri, metoda elementului finit;

- Limba franceză şi/ sau engleză ¿ nivel de conversaţie;

- Domiciliu stabil in Pitesti sau disponibilitate de relocare in Pitesti.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;

- Beneficii conform politicii companiei.

Dacia, cu expertiza si organizarea RENAULT, este lider incontestabil pe piata automobilelor din Romania si cu un trend pozitiv al vanzarilor la export in numeroase tari.
In aceasta perspectiva de dezvoltare, AUTOMOBILE DACIA angajeaza oamenii potriviti in locurile potrivite pentru succesul companiei.