INGINER COMERCIAL OFERTARE

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI SI ATRIBUTII:

* Indeplineste activitati specifice de ofertare, proiectare instalatii termice, sanitare, ventilatie-climatizare in conformitate cu domeniul de activitate al firmei .
* Realizarea coordonarea proiectelor cu celelalte specialitati, asigurand rezolvarea eventualelor neconcordante.
* Asigura asistenta in santier pentru realizarea instalatiilor ce fac obiectul proiectelor/ ofertei in conformitate cu documentatia.
* Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial si anual.
* Participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora.
* Colaborarea cu serviciul de ofertare in vederea identificarii solutiilor tehnice potrivite nevoilor clientului.
* Intocmirea documentatiei premergatoare intalnirilor.
* Intocmeste oferte si documente comerciale.
* Emite raportarile de activitate conform cerintelor si standardelor impuse de firma.
* Asigura periodic transmiterea newsletter-lor informand astfel clientii cu produsele/ofertele actuale ale companiei.

CERINTE

* Absolvent studii SUPERIOARE TEHNICE ( AVANTAJ INSTALATII);
* Minim 1 an in domeniul: instalatii /materiale constructii / consumabile industrie / produse industriale
* Cunostinte de limba engleza nivel BUN;
* Cunostinte operare PC: Ms Office, Internet, Autocad - avantaj;
* Permis auto, categoria B, cu experienta.

Bune abilitati de comunicare, ordonat, organizat, disciplinat.

BENEFICII OFERITE

- Salariul NET lunar in perioada de proba 1600 RON;
- Dupa perioada de proba salariul NET de va negocia intre 1800-2000 RON.
- Se ofera telefon, bonuri de masa.
- Program de lucru: L-V 8,00 - 17,00.
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie personal.

DESCRIEREA COMPANIEI:

CLIENTUL NOSTRU ESTE O COMPANIE CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE IMPORT EXECUTIE SI DISTRIBUTIE A URMATOARELOR PRODUSE: tubulatura textila pentru distributia aerului, generatoare de aer cald alimentate cu gaz, pompe de caldura alimentate cu gaz, filtre de pulberi, fum si ceata de ulei , sisteme de sustinere ultra-rapide, echipamente de climatizare. Locatia companiei este in Bucuresti, sector 2.