Inginer Civil- Proiectare Structuri Metalice (fundatii pe piloti forati)

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania oferă servicii de consultanță și inginerie civila în domeniul liniilor electrice aeriene de inalta tensiune, subterane și submarine, stațiilor de transformare, antenelor de telecomunicații și structurilor metalice.

Responsabilitati:
Elaborarea proiectelor de fundatii linii electrice de inalta tensiune (inclusiv fundatii pe piloti forati);
Intocmirea oferelor tehnice conform caietelor de sarcini;
Elaborarea caietelor de sarcini;
Calcul static al structurilor metalice, elaborarea documentatiei tehnice;
Verificarea documentatiei primite de la Contractori;
Intocmirea adreselor catre Beneficiar si Contractor, urmarirea implementarii modificărilor;
Participă și supraveghează la întocmirea detaliilor tehnice;
Deplasarea în teren pentru verificarea calității lucrărilor, pentru stabilirea soluțiilor tehnice;
Intocmirea documentației economice.

CERINTE

Cerinte:
Experienta in proiectare structuri metalice- reprezinta un plus;
Experienta pe o pozitie similara minim 3 ani- inginerie civila, proiectare si ofertare structuri metalice, retele electrice de transport etc;
Absolvent al Facultății de Construcții Civile;
Cunoasterea programelor MS Office si AutoCAD;
Cunoasterea standardelor EC reprezinta un avantaj
Carnet auto ctg B;
Cunsotinte de limba engleza si/sau franceza;
Dispus la deplasari în țară și în străinătate (Africa și Asia).

BENEFICII OFERITE

Oferta:
Salariu corelat cu experienta profesionala;
Asigurare medicala, bonuri de masa;
Transport, diurna si cazare in deplasare;
Contract de munca full time, perioada nedeterminata.

"Pesimistul vede dificultăți în orice oportunitate. Optimistul găsește oportunități în orice dificultate.” (Winston Churchill)
Simți că a venit momentul să faci o schimbare în carieră? Dacă ești în căutarea unui job de calitate, te invităm să ne trimiti cv-ul. Astazi poate fi prima zi în care să vă valorificați potențialul exact așa cum doriți.