INGINER CHIMIST / TEHNOLOG - productie bauturi alcoolice

Blue Air

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ferma pomicola-viticola (zona Giurgiu), 150 ha, culturi clasice si supraintensive, angajeaza inginer chimie alimentara / tehnolog pentru productia de bauturi spirtoase din fructe.

Responsabilitati:
- coordonarea procesului de fabricare a alcoolului rafinat din fructe
-planificarea productiei pe sortimente si capacitati functie de cerere
-optimizarea fluxului de productie
-realizarea antecalculatiilor de pret
-extinderea capacitatii de productie
-retehnologizarea intreprinderii inclusiv achizitiile de utilaje
-elaborarea retetelor bauturilor spirtoase
-coordonarea procesului de implementare a sistemului ISO 9001/2000 la nivelul productiei
-coordonarea si executarea activitatii de omologare a noilor produse
-asigurarea prezentarii documentatiei pentru obtinerea autorizatiei de fabricatie
-organizarea si coordonarea activitatii de cercetare-dezvoltare
- selectia de oferte echipamente si materie prima

CERINTE

Studii superioare in domeniu (de preferat chimie alimentara)
Experienta minim 3 ani in productie.
Cunoasterea intregului flux tehnologic de producere a bauturilor spirtoase obtinute din fructe (selectie materie prima, fermentare, distilare, imbuteliere etc)
Cunoasterea pietei
Creativitate, initiativa
Capacitate de adaptare rapida
Vorbitor de limba engleza (nivel cel putin mediu) sau germana
Limba franceza/olandeza/italiana/spaniola reprezinta un plus.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, raportat la performanta.

Blue Air este prima companie aeriana din Romania care opereaza zboruri in sistem de low-cost avand capital 100% privat romanesc. Compania si-a inceput activitatea pe Aeroportul International Aurel Vlaicu in anul 2004.
Scopul companiei Blue Air este de a transforma transportul aerian intr-un serviciu accesibil tuturor categoriilor de pasageri.
Blue Air este autorizata sa efectueze zboruri regulate interne si internationale de pasageri, zboruri de tip charter la cerere, zboruri internationale de pasageri de tip charter si transporturi cargo.