Inginer Chimist Tehnolog

PAPILLON LABORATOIRES COSMETIQUES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supravegheza activitatea de productie ;
- Completeaza registrul de tura;
- Preia zilnic necesarul de materii prime, ambalaje si alte materiale pentru desfasurarea
procesului de productie;
- Supravegheaza operatia de cantarire a materiilor prime;
- Supravegheaza si verifica procesul de fabricatie;
- Supravegheza si verifica procesul de dozare a produsului vrac;
- Verifica utilizarea corecta a echipamentelor tehnice si manipularea corecta a substantelor
toxice sau periculoase;
- Verifica corectitudinea inscriptionarii produselor conform cu fisa de fabricatie.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate (Facultatea de Chimie din cadrul Universitatii Bucuresti /
Facultatea de Chimie din cadrul Universitatii Politehnice);
- Minim 5 ani experienta in domeniu – avantaj experienta in industria produselor
cosmetice, vopselelor, domeniul medical;
- Cunostinte tehnologice privind procesul de fabricatie;
- Cunostinte privind aparatura de masura si control;
- Experienta in coordonarea unei echipe constituie avantaj;
- Cunostinte PC;
- Abilitati de organizare si atentie distributiva;
- Atitudine pozitiva si orientare spre rezultate;
- Dinamism, perseverenta, spirit de echipa;
- Meticulozitate si promptitudine in rezolvarea problemelor.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic in cadrul unei companii aflate in permanenta evolutie;
- Posibilitate de dezvoltare si formare profesionala;
- Pachet salarial motivant.

PAPILLON LABORATOIRES COSMETIQUES este lider national pe piata vopselelor de par si dispune de o unitate moderna de productie, cu o capacitate flexibila si laborator propriu de cercetare, testare si verificare exigenta a calitatii produselor. PAPILLON LABORATOIRES COSMETIQUES are o puternica retea de distributie, acoperind la nivel national peste 10.000 de puncte de vanzare.