Inginer Calitate

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Se asigura ca procesele SMI sunt realizate si mentinute la zi;
• Coordoneaza si urmareste implementarea, mentinerea si cresterea eficacitatii SMI;
• Promoveaza constientizarea referitoare la cerintele clientului in cadrul organizatiei;
• Raporteaza managementului stadiul de implementar SMI, inclusiv cerintele de imbunatatire;
• Efectueaza audituri interne;
• Elaboreaza sau initiaza modificari pentru procedurile de sistem si proces si instructiuni de lucru;
• Avizeaza procedurile de proces si instructiunile de lucru elaborate de coordonatorii de procese;
• Raspunde de difuzarea si arhivarea documentelor SMI;
• Planifica instruirea angajatilor si auditurile interne legate de SMI.

CERINTE

• Studii superioare – diploma de inginer;
• Certificat de absolvire cursuri auditor in domeniul ISO 9001/SMI;
• Experienta de minim 3 ani in auditarea, controlul si monitorizarea proceselor de proiectare, dezvoltare, productie, depozitare, aprovizionare, livrare, service etc.;
• Certificat de absolvire curs ISO 13485 constituie un avantaj;
• Activitatea in domeniul medical este considerata un plus.

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.