Inginer calcul structuri

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Perimetru de activitate: Caroserie
Activitati:
- Dimensionarea si validarea virtuala a structurii de caroserie;
- Realizarea proiectelor de simulare numerica pentru crash, vibratii, rezistenta si oboseala;
- Redactarea notelor de calcul si rapoarte tehnice de sinteza;
- Propune si implementeaza solutii, asigura coerenta proiectelor la care participa;
- Participa la dezvoltarea meseriei prin capitalizarea rezultatelor, noi solutii de simulare, schimb de experienta si competente.

CERINTE

Absolvent de studii superioare cu profil inginerie mecanica;
Reprezinta un avantaj cunostintele si/ sau experienta cu software-uri de calcul element finit (NASTRAN, ABAQUS, PAM-CRASH, ANSA etc.);
Cunoasterea limbii franceza si/sau engleza;
Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.