Inginer Calcul – Echipamente Caroserie

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune: Asigurarea convergentei proiectelor de Produs, Design si Tehnic prin coordonarea ansamblului de activitati din perimetrul Inginerie Vehicul referitoare la Echipamente de Caroserie, in special prin coordonarea echipei de manageri de proiect din aceste activitati.

Perimetru de activitate: Caroserie

Activitati:
- Realizarea reuniunilor de Design pentru asigurarea coerentei proiectelor;
- Definirea termenelor si criteriilor, urmarirea proiectelor si asigurarea respectarii standardelor propuse;
- Planificare, demaraj proiecte, raportare status;
- Realizarea de sinteze: calitate, costuri, termene; planning; probleme/ solutii;
- Coordonarea echipelor de proiect si a furnizorilor in vederea realizarii obiectivelor propuse.

CERINTE

- Domeniile tehnic si/ sau managerial (ierarhic si functional) in domenii similare;
Competente cautate:
- Absolvent de studii superioare cu profil tehnic (inginerie);
- Competente de management de proiect, lucru in/ cu echipe multidisciplinare/ multiculturale;
- Capacitate de a lucra transversal cu mai multe echipe, bun negociator si animator;
- Cunoasterea limbii franceza si/sau engleza;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.