Inginer automatizari

CEMS Tehnologii SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Proiecteaza scheme mono si multi - filare pentru tablorile electrice si de automatizari
-Proiecteaza sisteme BMS (building management systems) si alte solutii de automatizare pentru cladiri
-Mentine relatia cu beneficiarul proiectului, ceilalti proiectanti implicati, departamentul executie, verificator
-Realizeza prezentari pentru clienti privind solutiile tehnice propuse si avantajele acestora
-Se asigura ca proiectul este respectat pe parcursul executiei
-Intocmeste necesarul de materiale si componente pentru proiectele realizate

CERINTE

-Studii superioare, preferabil UPB Energetica sau Automatica
-Experienta relevanta in domeniu de min. 2 ani
-Buna cunoastere a reglementarilor in domeniu
-Cunostinte aprofundate privind solutiile pentru tablouri furnizate de Moeller si/sau Schneider
-Notiuni privind instalatiile specifice constructiilor civile si aplicatii de automatizare a functionarii acestora
-Bun utilizator AutoCAD/Caddy, MS Office
-Limba engleza vocabular tehnic - nivel avansat
-Permis de sofer cat.B - constituie un avantaj
-Spirit de echipa
-Capabil sa respecte termene ferme
-Aptitudini de comunicare
-Interes deosebit pentru noutatile tehnologice in domeniu
-Abilitatea si dorinta de a invata lucruri noi

BENEFICII OFERITE

Salariu competitiv
Politica de bonusuri
Posibilitate de dezvoltare profesionala si promovare
Training in tara si in strainatate
Lucrul intr-o companie dinamica, in continua extindere

Daca vrei sa tii pasul cu ultimele tehnologii si esti convins(a) ca ingineria inseamna si creativitate acesta ar putea fi job-ul ideal.