Inginer automatist / Electromecanic

S.C.TURBOMECANICA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Colaboreaza pentru realizarea ritmica a sarcinilor de plan pe fiecare centru de lucru conform programare SAP si documentatie tehnica de referinta;
Verifica atestarea metrologica a instalatiilor specifice procesului (standuri incercari, masini de echilibrat, prese hidraulice, cuptoare, etc);
Monitorizeaza/asigura prestarea asistentei tehnice pentru instalatiile specifice procesului;
Raspunde de utilizarea instalatiilor (standuri incercari, masini de echilibrat), elimina deficientele, intreruperile in functionarea lor, anunta seful sectiei despre orice defectiune/anomalie aparuta in functionarea normala a instalatiilor

CERINTE

Studii superioare tehnice;
Preferabil : Inginer automatist / electromecanic;
Experienta in domeniul instalatiilor de automatizare (electromecanice, hidraulice );
Preferabil : Cunostinte in domeniul parametrilor functionali ai utilajelor, instalatiilor si dispozitivelor specifice;
Citirea si interpretarea documentatiei tehnice;
Capacitate de analiza / sinteza;
Utilizare echipamente de testare, masurare;
Responsabilitate;
Corectitudine;
Respect fata de colaboratori.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Fabricatie si reparatii motoare aeronave.