Inginer automatist (automate programabile step 7)

Maof Group Ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil pentru buna functionare a tuturor echipamentelor industriale de automatizare ( automate programabile step 7, periferice ).
Imbunatatirea permanenta proceselor de fabricatie prin modificarea programelor soft din automatele programabile , calculatoarelor de proces si panourile de comanda.
Interventia cat mai rapida la orice defect de natura electrica cu scopul de a repune in functiune echipamentele defecte.
Realizarea de scheme electrice, punearea lor in functiune.
Supervizarea oricarei operatiuni de intretinere sau reparare a echipamentelor automatizate.
Propunerea pieselor de schimb pentru achizitie si asigurarea unui stoc de piese in permanenta.

CERINTE

Studii superioare absolvite electrotehnica / electronica / automatizari / roboti industriali.
Experienta minim 3 ani pe un post similar.
Cunostinte solide de sisteme automate si programarea de automate (SIEMENS STEP 7).

BENEFICII OFERITE

Companie de renume.
Pachet salarial atractiv.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie, leasing personal.