INGINER AUTOMATIST

SICMA INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaborarea ofertelor tehnico-comerciale;
- Vizitarea clientilor si pastrarea unei relatii continue cu acestia;
- Proiectare de scheme electrice;
- Programare automate programabile (Siemens);
- Proiectare, asistenta, montaj si punere in functiune de echipamente pentru automatizari industriale;
- Asistenta tehnica pentru produsele si serviciile din portofoliul companiei;

CERINTE

- Studii tehnice de automatica, electronica sau electrotehnica;
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Atitudine proactiva, perseverent, motivat, organizat, bine pregatit profesional;
- Experienta in productie/mentenanta sau vanzari;
- Programare PLC si HMI;
- Cunoasterea pietei de automatizari industriale destinate firmelor de productie constituie un avantaj;
- Cunoasterea limbii spaniole constituie un avantaj;
- Cunoasterea sistemelor SCADA constituie un avantaj;
- Carnet de conducere.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Oportunitatea de a obtine castiguri in functie de efortul depus;
- Posibilitatea de a realiza training la firma mama din Spania;

SICMA INTERNATIONAL SRL Bucuresti este filiala din Romania a SICMA 21 SL din Barcelona, firma de inginerie si informatica industriala din Spania.