Inginer Automatist

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Managerului de Proiect si nu are persoane in subordine.
Rsponsabilitati:
- Intelegerea si insusirea proceselor tehnologice ale proiectului
- Preluarea schemelor tehnologice si verificarea, eventual corectarea acestora
- Intelegerea schemelor electrice de forta si de comanda
- Elaborarea softurilor necesare in vederea realizarii proiectului
- Elaborarea documentatiei
- Asigurarea suportului necesar in vederea realizarii proiectelor

CERINTE

- Minim 5 ani experienta pe o pozitie similara
Facultatea de Automatica, eventual Electronica sau Energetica absolvita
- Buna cunoastere a STEP7, SCL, GRAPH, interfete de operare WinCC
- Cunoasterea SFC, CFC prezinta avantaj
Cunostinte PC : Windows 98/2000/XP ; MS Office (Word, Excel); Outlook Express ; Internet
- Limba engleza si/sau franceza nivel mediu
- Carnet cat.B prezinta avantaj
- Capacitate de ascultare activa si intelegere a proceselor; buna cunoastere/intelegere a modului de functionare al echipamentelor, atentie la detalii, capacitate de analiza si sinteza ;
- Spirit de echipa
- Persoana proactiva, cu atitudine pozitiva, serioasa
- Disponibilitate la frecvente deplasari in tara
- Capacitate de asimilare si dorinta de acumulare de noi cunostinte

BENEFICII OFERITE

Se ofera un mediu de lucru profesionist, un pachet salarial atractiv si posibilitati de promovare functie de performante.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale