Inginer automatist

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Face parte din echipa de implementare a proiectelor de automatizare pentru monitorizarea si controlul proceselor industriale.
- Realizeaza aplicatiile software de proces, respectiv programarea PLC-urilor (automatelor programabile)
- Stabilirea configuratiilor de PLC necesare pentru fiecare aplicatie
o Unitatea centrala potrivita
o Configuratie I/O
o Interfetele de comunicatii necesare
o Panoul operator HMI necesar, daca este cazul
- Realizarea testelor in fabrica (FAT)
- Realizarea punerii in functiune a sistemului de automatizare

CERINTE

- Studii superioare tehnice, preferabil absolvent al facultatii de Automatica
- Abilitati de programare PLC-uri (Laider Diagram sau Function Block)
- Cunostinte de electrotehnica / electronica / electrica – posibilitatea de a verifica conexiunile electrice ale modulelor I/O si semnalele primite de PLC
- Abilitati tehnice - Capacitatea de a intelege fluxurile tehnologice (P&ID)
- Experienta de minim 2-3 ani in lucrul / programarea automatelor programabile (PLC-uri)
- Experienta de lucru cu cel putin 3 tipuri de automate programabile
- Experienta in realizarea de aplicatii software SCADA
- Experienta in lucrul cu protocoale de comunicatii (MODBUS, PROFIBUS, etc)
- Cunostintele de programare Visual Studio, ASP sau PHP reprezinta un plus
- Cunostinte IT&C (hardware si software)

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.