Inginer - Asistent Transporturi

Romrecycling SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmirea rapoartelor si a documentatiei necesare pentru mentinerea mijloacelor de transport in buna stare de functionare (intretinere, revizii, inspectii tehnice, reparatii);
- asistarea inginerului-sef pentru optimizarea timpului de raspuns la solicitarile de transport;
- intocmirea de statistici privind costurile parcului auto;
- urmarirea contractelor cu alti transportatori;
- intocmirea de rapoarte, situatii si evidente diverse privind activitatea generala de transport marfa: consumuri de combustibil, diagrame tahograf, foi de parcurs etc.

CERINTE

- studii tehnice, preferabil superioare in transporturi;
- cunoasterea legislatiei in domeniul transporturilor;
- bun organizator, seriozitate, bune abilitati de comunicare si relationare; capacitate de lucru in echipa; persoana meticuloasa, proactiva, cu atitudine pozitiva, rezistenta la stres;
- operare PC: pachetul Office minim nivel mediu, Internet;
- limba engleza si/sau franceza, minim nivel mediu

BENEFICII OFERITE

Nivel salarial corespunzator postului, tichete de masa, transport

Romrecycling este una dintre cele mai importante societati comerciale din Romania specializate in colectarea, procesarea, reciclarea si comercializarea deseurilor metalice (feroase si neferoase) si nemetalice. Romrecycling este membra a grupului multinational de firme Trafigura.