Inginer_Analist Achizitii Electrice

IMSAT SA - Sucursala Echipamente Electrice

Job expirat

RESPONSABILITATI

IMSAT Sucursala Echipamente Electrice Bucuresti,
Postul se subordoneaza Sefului Departamentului Achizitii si nu are oameni in subordine

Responsabilitati:
- Actualizeaza si verifica periodic stocul de materiale, produse si materii prime; stabileste graficul privind cantitatile si termenele de livrare pe baza carora urmeaza lansarea comenzilor de achizitionare.
- Deruleaza contractele cadru cu furnizorii principali si comenzile punctuale cu ceilalti furnizori interni si externi;
- Pregateste si lanseaza cereri de oferta; analizeaza ofertele din punct de vedere comercial;
- Urmareste derularea comenzilor si intervine cu modificari sau completari la comenzi;
- Pe baza documentelor de receptie (NIR, factura) propune decontarea de materiale;
- Verifica depozitarea corespunzatoare a materialelor.
- Participa la selectionarea furnizorilor, facand propuneri in acest sens; participa la negocieri;
- Redacteaza contracte/comenzi;
- Urmareste indeplinirea clauzelor contractuale;
- Contribuie la realizarea si intretinerea bazei de date referitoare la activitatea desfasurata;
- Face propuneri pentru planul de aprovizionare cu necesarul din tara si/sau import;
- Ia masuri pentru preintampinarea formarii de stocuri supranormative si de valorificarea operativa a celor disponibile.

CERINTE

- Studii superioare, preferabil profil electric,automatizari.
- Experienta de minim 1 an intr-un post similar in domeniul achizitiilor electrice (echipamente electrice, etc)
- Carnet de conducere cat.B fara incidente
- Cunostinte foarte bune de: MS Office (Word, Excel), Internet, Outlook Express
- Cunoasterea Limbii engleze - nivel mediu
- Disponibilitate de deplasare
- Capacitate de analiza si sinteza, bune aptitudini de comunicare si organizare
- Viteza de reactie, promptitudine, lucru in echipa
- Energic, proactiv, onest.

BENEFICII OFERITE

- Conform CCM (contract colectiv de munca), posibilitati de promovare functie de perfomantele obtinute

Sucursala Echipamente Electrice realizeaza camere de comanda containerizate pentru turbine cu gaz si turbine mixte.
Imsat SEE inseamna integrare echipamente electrice de joasa tensiune pentru:
- Camere de comanda containerizate si subansambluri functionale de proces pentru turbine de gaz cu puteri intre 40-220MW;
- Grupuri containerizate motor/generator cu puteri pina la 3.7MW;
- Cabine prefabricate de control electric si electronic pentru platforme petroliere si petrochimie.

IMSAT SEE este furnizor calificat:
- General Electric, Core Tech, Nuovo Pignone