Inginer agronom - Specialist Cercetare Dezvoltare

S.D. Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

- activitati legate de tehnica exprimentala - loturi de screening, testari, administrarea loturilor comparative.
- updatarea permanenta in forma de consultanta referitoare la legislatia in domeniul semintelor.
- mentinerea relatiei cu inspectoratele si directiile agricole.
- mentinerea relatiei cu amelioratorii din strainatate (Europa).
- deplasari periodice in teren (la fermieri) - 50% din activitate
- munca de birou - 50% din activitate
- deplasari in strainatate la cererea colaboratorilor.

CERINTE

- absolvent studii superioare - agricultura.
- experienta in productia agricola reprezinta avantaj.
- persoana discreta cu bune abilitati de comunicare si cunostinte tehnice solide (tehnologie cultura mare).
- bune abilitati prezentare, sintetizare si intelegere a informatiilor noi.
- limba engleza la nivel avansat.
- disponibilitate de deplasari in teren.

BENEFICII OFERITE

- Pachet de beneficii in acord cu experienta candidatului si potentialul de dezvoltare in cadrul companiei.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de recrutare si selectie personal.

'Proiectele de recrutare si selectie sunt manageriate cu multa pasiune si consideratie fata de nevoile clientilor si ale candidatilor. Va putem oferi solutii valabile, pentru ocuparea unor posturi specializate, greu de acoperit, din cadrul companiei dvs.. Veti gasi in noi un partener transparent, ce actioneaza analitic si insistent, in atingerea obiectivelor de comun acord stabilite. Credem in ceea ce facem, motivati fiind, in primul rand intrinsec, si doar in plan secund pentru aprecierea materiala."
Daniel Sofrone - Senior Recruiter & Consultant