Inginer Agronom - Multinationala

Freemarkonsult International

Job expirat

RESPONSABILITATI

-sa evalueze/ selecteze cultivatorii sicampurile de samanta;
-sa semneze contractele de productie;
-sa urmareasca semintele parentale in teritoriu;
- sa pregateasca cultivatorii inaintea plantarii, si recoltarii;
- sa urmareasca aplicarea tehnologiei specifice a terenului;
-sa organizeze eliminarea buruienilor si sa controleze in permanenta terenul in vederea obtinerii certificarii semintelor;
-sa organizeze recoltarea, transportarea rasadurilor si livrarea mostrelor;
-sa controleze calitatea recoltei, plevei, sortarii, uscarii si curatirii de coaja;
-sa tina legatura cu contractorii si cultivatorii pentru achitarea sumelor de plata conform contractelor incheiate;
-sa organizeze si sa controleze activitatile pentru testarea oficiala a semintelor;
- sa urmareasca livrarea lotului la Afumati;
- sa organizeze si controleze un schimb de lucrari in Afumati pe perioada calibrarii.

CERINTE

- Institutul de Agronomie;
- experienta in productia de seminte;
- capabil sa organizeze si sa coordoneze echipe;
- serios si motivat;
- permis de conducere.

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant.

Suntem companie de consultanta in domeniul resurselor umane, prezenta pe piata romaneasca de profil, din anul 1994.
Nr. operator date cu caracter personal: 6065