Inginer Achizitii Electrice

IMSAT Groupe SNEF SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este in cadrul Departamentului Instalatii Electrice, se subordoneaza Managerului de Proiect si nu are persoane in subordine.

Responsabilitati:
- Actualizeaza si verificã periodic stocul de materiale, produse si materii prime; stabileste graficul privind cantitatile si termenele de livrare pe baza carora urmeaza lansarea comenzilor de achizitionare
- Deruleaza contractele cadru cu furnizorii principali si comenzile punctuale cu ceilalti furnizori interni si externi
- Pregateste si lanseaza cereri de oferta; analizeaza ofertele din punct de vedere comercial; urmareste derularea comenzilor si intervine cu modificari sau completari la comenzi
- Pe baza documentelor de receptie (NIR, factura) propune decontarea de materiale; Verificã depozitarea corespunzatoare a materialelor.
- Participã la selectarea furnizorilor, facand propuneri in acest sens; participa la negocieri;
- Redacteaza contracte/comenzi; urmareste indeplinirea clauzelor contractuale
- Contribuie la realizarea si intretinerea bazei de date referitoare la activitatea desfasurata; face propuneri pentru planul de aprovizionare cu necesarul din tara si/sau export

CERINTE

Studii absolvite: Institutul Politehnic Bucuresti, Facultati cu profil electric
Experienta de cel putin 1-2 ani in domeniul achizitiilor electrice (materiale de montaj, cabluri, tablouri electrice, convertizoare, instrumentatie, etc)
Bune cunostinte de MS Office (Word, Excel), Email, Internet
Buna cunoastere a limbii franceze si engleze
Carnet de conducere cat.B
Capacitate de analiza si sinteza, bune abilitati de organizare si comunicare, viteza de reactie, lucru in echipa
Dinamism, proactivitate, onestitate

BENEFICII OFERITE

Se ofera un mediu de lucru profesionist, un salariu atractiv, bonuri de masa, asigurare de viata privata, expunere internationala

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale