INGINER/A VANZARI piscine si saune

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, firma cunoscuta care comercializeaza o gama larga de piscine, saune, spa, cautam o persoana serioasa si dinamica pentru postul de
Inginer/a Vanzari

Rolul
- Organizarea de intalniri cu arhitecti, firme de instalatii si constructii si sustinerea
de prezentari ale produselor in fata acestora in scopul vanzarii
- Marketing direct in zonele in care se construieste
- Intalniri cu potentiali clienti si consilierea acestora pentru alegerea produsului potrivit
- Ofertare si sustinerea ofertei
- Contractare (cu supervizare din partea directorului de departament)
- Transferul informatiilor catre departamentul tehnic pentru executia lucrarii
- Urmarirea finalizarii contractelor din punct de vedere comercial

CERINTE

- Experienta in vanzari, de preferat intr-un domeniu similar sau servicii dar nu este obligatoriu
- Capacitatea de a invata aspectele tehnice astfel incat sa se poata intocmi ofertele si consilia potentialii clienti corect
- Abilitati foarte bune pentru activitatea de vanzare: persuasiune, comunicare, negociere
- Carnet conducere B
- Cunostinte bune PC, preferabil ACAD dar nu obligatoriu.
- Dorinta de a-si construi o cariera pe termen lung in aceasta companie;
- Orientat catre obtinerea de rezultate, cu initiativa si responsabil.

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca foarte bune, salariu competitiv, posibilitati de promovare

A young and dynamic team, experienced professionals offering HR Consulting & Recruitment services.
We have a change-management approach.
We fill the need for Professionalism, Confidentiality, Ethic, Rapidity and Quality Guarantees.