Inginer – Coordonator Proiect – utilaje ambutisare

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune: Coordonarea proiectelor de instalare a utilajelor de ambutisare si punerea in functiune in productie.
Animarea echipelor de pe teren in vederea respectarii standardelor propuse: criterii de calitate, costuri, termene si securitate.

Perimetru de activitate: Caroserie

Activitati:
- Coordonarea sosirii utilajelor in uzina, asigurarea interfetei cu furnizorii, definirea de scenarii de montaj tinand cont de situatia de la fata locului;
- Gestionarea planificarii de montaj si demaraj uzina;
- Coordonarea echipelor de pe teren;
- Organizarea fazelor de demaraj al utilajelor, punerea la dispozitie a mijloacelor necesare;
- Monitorizarea cheltuielilor, a problemelor tehnice, a resurselor si a indicatorilor de proiect; raportarea periodica a acestora catre seful de proiect.

CERINTE

Experienta:
- Instalatii si utilaje de ambutisare;
Competente cautate:
- Absolvent de studii superioare cu profil tehnic (inginerie mecanica si notiuni de hidraulica, autmatisme, electricitate etc.);
- Cunostinte de management de proiect;
- Capacitate de a lucra transversal cu mai multe echipe, buna comunicare;
- Rigurozitate, buna capacitate de analiza si sinteza;
- Cunoasterea limbii franceza si/sau engleza;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.