INGINER

DISTRIGAZ SUD S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiunea postului: Elaboreaza si urmareste programul de dezvoltare si reabilitare din punct de vedere tehnic si economic
Responsabilitatile postului
- Solicita Sucursalei propuneri de inlocuire conducte si bransamente, extinderea sistemului de distributie existent si posibile noi distributii in vederea introducerii lor in programul de dezvoltare si reabilitare in limita bugetului aprobat
- Analizeaza proiectele si le sustine in Consiliiul tehnic pentru avizare si introducerea in programul de dezvoltare si reabilitare
- Intocmeste documentatia pentru obtinerea autorizatiilor si licentelor necesare pentru buna functionare a sistemului de distributie din Sucursala pe care o coordoneaza
- Intocmeste si urmareste realizarea programului de dezvoltare aprobat pentru Sucursala
- Propune imbunatatirea normelor tehnice si urmareste aplicarea lor
- Intocmeste lunar raportarile privind stadiul realizarii programului de dezvoltare pentru extinderi si distributii noi.

CERINTE

Competente
- Capacitate de planificare si organizare
- Capacitate de analiza si sinteza
- Abilitati de comunicare
- Orientare spre echipa
- Initiativa
Cerinte:
- Absolvent al Institutului de Petrol si Gaze / Facultatea de Instalatii sau Facultatea de Mecanica
- Cunoasterea activitatilor tehnice si de distributie ale Distrigaz Sud
- Experienta ¿ minim 3 ani
- Disponibilitate pentru deplasari in teren
- Autorizatie de instalator gradul ID
- Cunostinte de exploatare, proiectare, executie retea
- Cunostinte operare calculator Word & Excel.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie multinationala
- Lucru intr-o echipa dinamica

DISTRIGAZ SUD S.A., filiala a grupului Gaz de France, lider pe piata distributiei si comercializarii gazelor naturale