Information Systems Team Leader

Hudson Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

¿ Sa conduca o echipa de oameni, dar sa fie si capabil sa lucreze cot la cot cu ei
¿ Sa motiveze si sa coordoneze o echipa de tehnicieni
¿ Sa fie capabil sa inteleaga, sa analizeze, sa creeze documentatia necesara, sa inteleaga si sa scrie specificatiile tehnice necesare
¿ Sa specializeze continuu in domeniu

CERINTE

¿ Pregătire de bază: studii superioare de preferinta Facultatea de Matematica, Automatica, Politehnica, Informatica, Cibernetica.
¿ 3 ani de experienta IT
¿ Cunostinte programare web
¿ Cunostinte OOP, WEB, HTML, XML
¿ Cunostinte baze de date relationale SQL, ORACLE
¿ Limbaje preferate : Python, Java, .NET
¿ Persoana capabila sa modeleze cu UML
¿ Fluent in limba engleza
¿ Disponibilitatea de a calatori in afara Romaniei

BENEFICII OFERITE

Va rugam trimiteti aplicatiile care vor fi tratate cu maxim de confidentialitate la e-mail it@hudson.ro sau prin fax la nr. 021 314 3313

Hudson face parte din Hudson Highland Group, companie listata la bursa (simbol NASDAQ - HHGP), unul din liderii mondiali in recrutare si consultanta in resurse umane. Cu birouri prezente pe patru continente, suntem specializati in furnizarea serviciilor de recrutare si consultanta in resurse umane in toate domeniile si disciplinele.

In numele clientului nostru, o companie multinationala in domeniul IT&C, cautam sa acoperim pozitia mai sus mentionata.