Informatician la Centrala Bucuresti

ROMEXTERRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Romexterra Bank organizeaza interviu pentru ocuparea postului de informatician la Centrala Bucuresti.

CERINTE

Esential:
(cel putin 75% din urmatoarele):
Studii superioare;
2 ani experienta in networking;
Absolvent CISCO CCNA;
Cunostinte temeinice in tehnici de networking (VPN, VoIP, VLAN, ADSL, rutare, IP Telephony, MPLS, GPRS);
Cunostinte Linux (DNS, Email, Web server, monitorizare retea, programare scripturi bash);
Protocoale de transport;
Configurare firewall;
Cunostinte model OSI;
Cunostinte hardware tehnica de calcul;
Cunostinte medii in design retea;
Cunostinte minime de PBX;
Active Directory;
Limba Engleza;

Avantaje:
Gestionarea si respectarea bugetului alocat;
Abilitati de negociere, gestiune si monitorizare contracte cu furnizorii de servicii;
Experienta in domeniul bancar
Organizat si capabil sa lucreze in echipa;
Abilitati in rezolvarea problemelor;
Promtitudine in situatii de urgenta;
Capacitate de acumulare a cunostintelor despre tehnologii noi;
Carnet de conducere;

Preselectia se face baza CV-urilor (detaliat prezentate).
Scrisorile de intentie si CV-urile se vor transmite pe adresa de e-mail: dorel.vlad@romexterra.ro
Persoanele selectate vor fi contactate telefonic ulterior.

Nu vor fi luate în considerare cererile candidatilor care nu îndeplinesc conditiile cerute.

DESCRIEREA FIRMEI

Institutie de credit