INFIRMIERA / MENAJERA

SC PROMED SYSTEM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati infirmiera:
• Asigura curatenia, dezinfectia si pastrarea recipientelor in locurile si conditiile stabilite;
• Executa la indicatia asistentei medicale curatenia si dezinfectia zilnica a salilor de asteptare, a salilor de recoltare si a saloanelor;
• Transporta materialele de laborator cu respectarea circuitelor conform regulamentelor de ordine interioara;
• Efectueaza spalarea materialelor in vederea sterilizarii;
• Efectueaza dezinfectia meselor de lucru dupa utilizarea lor;
• Pregateste materialele contaminate in vederea decontaminarii sub indrumarea asistentului medical;
• Colecteaza materialele sanitare de unica folosinta utilizate in recipiente speciale si asigura transportul lor in spatiile special amenajate in vederea ridicarii lor de catre firma specializata;
• Asigura ordinea si curatenia;
• Asigura schimbarea lenjeriei de pat;
• Raspunde de utilizarea si buna functionare a echipamentului din dotare. Respecta normele de pastrare a materialelor si modul corect de depozitare a acestora.

Responsabilitati menajera:
• Curatarea si dezinfectarea diferitelor spatii, saloane, incaperi sanitare, cabinete de consultatii, sali de interventie, etc.
• Curatenia uzuala si întretinerea ordinii, inclusiv pe coridoare, pe scari, în curtile interioare, etc.
• Sa curete spatii mari folosind aspiratoare, sa spele toate tipurile de ferestre si alte suprafete de sticla cu solutii de curatare, sa dezasambleze piese pentru a fi curatate, daca este necesar;
• Respecta si asigura conformitatea cu normele de asepsie si antisepsie si planual anual privind supravegherea şi controlul infecţiilor nosocomiale;
• Respecta etapele pentru curatarea si dezinfectarea suprafetelor murdare conform protocoalelor;
• Pregateste materialele pentru curatenie;
• Utilizeaza adecvat echipamentul de curatenie si raspunde de utilizarea si buna functionare a echipamentului din dotare. Respecta normele de pastrare a materialelor de curatenie si modul corect de depozitare a acestora;

CERINTE

• Experienta anterioara intr-o pozitie similara poate constitui avantaj;
• Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
• Atentie la detalii;
• Studii liceale finalizate;
• Disponibilitatea de a lucra in 2 ture zi;
• Disponibilitate de a lucra o sambata pe luna.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial motivant.

Rețea Medicală Wellborn este formată din spitale, clinici și centre de excelență, un brand Românesc care funcționează de peste 20 de ani.

Spitalul Wellborn Baneasa este primul spital de fertilitate si medicina materno-fetala din Romania, deschis in Bucuresti de la sfarsitul lunii noiembrie 2013.