Indirect Sales Manager

TOPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Construieste si dezvolta canalul de distributie intern si extern;
- Identifica si stabileste relatii de parteneriat cu noi distribuitori;
- Gestioneaza fondurile de cofinantare;
- Organizeaza intalniri periodice cu distribuitorii pentru analiza rezultatelor, feedback si identificarea modalitatilor de imbunatatire a activitatii;
- Colaboreaza cu managerii de produse/linii de produse legat de oportunitatea lansarii pe piata a unor produse sau implementarea unor actiuni de channel marketing ;

CERINTE

- Experienta de lucru de minim 3 ani cu retele de distributie de telefonie mobila /fixa, date/ internet, echipamente telecomunicatii/ IT, electrocasnice;
- Experienta de lucru pe piata internationala;
- Cunostinte excelente de limba engleza (constituie avantaje cunoasterea unei a doua limbi straine si certificarile obtinute);
- Experienta de project management;
- Studii superioare finalizate;

BENEFICII OFERITE

- Masina, laptop, telefon de servici;
- Comision conform performantelor;

Firma de proiectare si productie de echipamente moderne de telecomunicatii.