IBM Software Specialist

MB DISTRIBUTION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementarea activit¿¿ilor suport tehnic presales / postsales pentru produse IBM Software la partenerii MB Distibution si la clientii acestora
- Capabilitatea de dezvoltare de aplicatii software, folosind produsele middleware IBM Software

CERINTE

- Studii superioare de specialitate
- Experienta minima in domeniu
- Competente in lucrul cu produse de management al sistemelor IT si a mediilor de stocare
( Tivoli poate constitui un avantaj )
- Experienta in lucrul cu sisteme de baze de date ( DB2 & Informix poate constitui un avantaj )
- Experienta in portaluri, servere de aplicatii si integrare de aplicatii ( Websphere poate constitui un avantaj )
- Experienta in lucru cu sisteme de operare ( Linux, Unix, Windows )
- Cunostinte programare Java si PHP
- Orientare catre client, abilitati de coordonare, planificare, organizare, prezentare, comunicare; capacitate de lucru sub o minima supervizare;
- Cunostinte solide de limba engleza;
- Disponibilitate de a calatori in tara;
- Carnet de conducere categoria B (obligatoriu).

BENEFICII OFERITE

- mediu profesional; oportunitati de training; pachet salarial in functie de performante

Principiul fundamental pe baza caruia MBD isi structureaza activitatea este cel al unei retele de distributie care acopera tot spatiul geografic romanesc si asigura o impartire a competentelor intre distribuitor si partenerii sai. MBD se adreseaza utilizatorului final doar prin intermediul acestei retele ce include aproximativ 250 de firme partenere.
Intreaga retea de dealeri ai MB DISTRIBUTION este formata din firme specializate in comercializarea si service-ul brand-urilor EPSON, IBM, LIEBERT si RICOH