IBM Software Specialist

MB DISTRIBUTION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implementarea activităţilor de instalare / suport tehnic produse IBM Software si capabilitatea de dezvoltare de aplicatii software

CERINTE

- Studii superioare de specialitate
- Minim 1 ani experienta in domeniu
- Competente in lucrul cu produse de management al sistemelor IT si a mediilor de stocare
- Experienta in lucrul cu sisteme de baze de date ( DB2 & Informix poate constitui un avantaj )
- Experienta in portaluri, servere de aplicatii si integrare de aplicatii ( Websphere poate constitui un avantaj )
- Cunostinte programare Java si PHP
- Client-oriented, abilitati de coordonare, planificare, organizare, prezentare, comunicare; capacitate de lucru sub o minima supervizare;
- Cunostinte solide de limba engleza;
- Disponibilitate de a calatori in tara;
- Carnet de conducere categoria B (obligatoriu).

BENEFICII OFERITE

- mediu profesional; oportunitati de training; pachet salarial in functie de performante