HUMAN RESOURCES MANAGER - MULTINATIONAL COMPANY

FOX CONSULTANTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- elaboreaza si propune strategii, politici si proceduri care sprijina obiectivele organizatiei;
- formuleaza si implementeaza strategiile de personal care sint integrate in strategia afacerii si sunt in concordanta cu celelalte aspecte ale managementului resurselor umane;
- coordoneaza si organizeaza activitatea Departamentului de Resurse Umane;
- planifica resursele umane din organizatie si pregateste planul de recrutare / selectie;
- participa la procesul de recrutare si selectie a personalului;
- organizeaza, coordoneaza si verifica activitatea de evidenta de personal si salarizare;
- propune si asigura strategii pentru a atrage, retine si motiva angajatii din companie astfel incit sa fie echitabile intern si competitive extern;
- elaboreaza proceduri de evaluare a personalului si supervizeaza acest proces;
- planifica si implementeaza programe de motivare si dezvoltare a angajatilor;
- planifica si organizeaza programele de instruire;
- asigura asistenta in problemele legate de relatiile dintre angajati, cu accent deosebit pe comunicare, maximizarea implicarii angajatilor si minimizarea conflictelor;
- sprijina managerii in vederea dezvoltarii organizatiei si a gestionarii schimbarilor;
- asista managerii in aplicarea politicii de personal si in relatia cu angajatii;
- aplica si urmareste respectarea R.O.I. in conformitate cu legislatia in domeniul muncii.

CERINTE

Studii universitare finalizate
Experienta de minim trei ani, cu responsabilitati manageriale
Cunoasterea legislatiei specifice
Abilitati de comunicare
Cunoasterea tehnicilor de recrutare - selectie
Capacitate de organizare si abilitati decizionale
Cu nostinte de limba engleza - nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Oferta competitiva, corelata cu performantele

Clientul nostru este o companie multinationala ce activeaza in domeniul telecomunicatiilor, oferind servicii la cele mai inalte standarde.