HUMAN RESOURCES MANAGER - COMPANIE INTERNATIONALA

FOX CONSULTANTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- elaboreaza si propune strategii, politici si proceduri care sprijina obiectivele organizatiei;
- planifica resursele umane din organizatie si pregateste planul de recrutare / selectie;
- participa la procesul de recrutare si selectie a personalului;
- propune si asigura strategii pentru a atrage, retine si motiva angajatii din companie astfel incit sa fie echitabile intern si competitive extern;
- elaboreaza proceduri de evaluare a personalului si supervizeaza acest proces;
- planifica si implementeaza programe de motivare si dezvoltare a angajatilor;
- planifica si organizeaza programele de instruire;
- asigura asistenta in problemele legate de relatiile dintre angajati, cu accent deosebit pe comunicare, maximizarea implicarii angajatilor si minimizarea conflictelor;
- aplica si urmareste respectarea R.O.I. in conformitate cu legislatia in domeniul muncii.

CERINTE

Studii universitare finalizate
Cunostinte de limba engleza - nivel avansat
Experienta de minim doi ani ( responsabilitatile manageriale reprezinta un avantaj )
Cunoasterea legislatiei specifice
Abilitati de comunicare
Capacitate de organizare si abilitati decizionale

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial competitiv

Clientul nostru este o companie internationala in domeniul Consultanta, Design, Engineering, Project Management, Procurement si Construction management. Avind in vedere extinderea operatiunilor sale in Romania suntem in cautarea unui profesionist pentru postul de Human Resources Manager