HUMAN RESOURCES MANAGER

FOX CONSULTANTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- elaboreaza si propune strategii, politici si proceduri care sprijina obiectivele organizatiei;
- planifica resursele umane din organizatie si pregateste planul de recrutare / selectie;
- participa la procesul de recrutare si selectie a personalului;
- organizeaza, coordoneaza si verifica activitatea de evidenta de personal si salarizare;
- propune si asigura strategii pentru a atrage, retine si motiva angajatii din companie astfel incit sa fie echitabile intern si competitive extern;
- elaboreaza proceduri de evaluare a personalului si supervizeaza acest proces;
- planifica si implementeaza programe de motivare si dezvoltare a angajatilor;
- planifica si organizeaza programele de instruire;
- asigura asistenta in problemele legate de relatiile dintre angajati, cu accent deosebit pe comunicare, maximizarea implicarii angajatilor si minimizarea conflictelor;
- aplica si urmareste respectarea R.O.I. in conformitate cu legislatia in domeniul muncii.

CERINTE

Studii universitare finalizate
Experienta de minim trei ani ( responsabilitatile manageriale reprezinta un avantaj )
Cu noasterea legislatiei specifice
Abilitati de comunicare
Cunoasterea tehnicilor de recrutare - selectie
Capacitate de organizare si abilitati decizionale

BENEFICII OFERITE

Oferta competitiva, corelata cu performantele

Clientul nostru este o importanta companie nationala din domeniul farmaceutic ( retail ), ce are o indelungata traditie pe piata. Avind in vedere extinderea operatiunilor sale suntem in cautarea unui profesionist pentru postul de Human Resources Manager.