HR Specialist

DIVAHAIR

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordonarea proceselor de recrutare din cadrul firmei (in special proiecte de recrutare pentru echipa de vanzari);
• Identificarea mediilor, canalelor si metodelor ce vor contribui la desfasurarea procesului de recrutare-selectie;
• Administrarea bugetului de recrutare;
• Postarea anunturilor de recrutare, selectarea CV-urilor si intervievarea candidatilor;
• Dezvoltarea procedurilor de recrutare;
• Colaborarea cu agentiile de recrutare contractate;
• Administrarea programelor de training pentru echipa de vanzari;
• Identificarea nevoilor de training pentru echipa de vanzari si selectarea programelor de training potrivite;
• Mentinerea relatiei cu furnizorii de training si administrarea bugetului de training.

Alte activitati specifice de HR:
• Elaborarea şi implementarea programelor de evaluare a personalului;
• Elaborarea şi implementarea sistemelor de motivare a personalului;
• Orientarea şi integrarea in organizatie a noilor angajati;
• Facilitarea comunicarii pentru dezvoltarea/mentinerea unui climat pozitiv al relatiilor dintre angajati;
• Gestionarea relatiilor de munca;

CERINTE

• 2-3 ani experienta in domeniul resurselor umane (in special in recrutare);
• O foarte buna intelegere a principiilor de recrutare si a rolului functiunii de HR in organizatie;
• Capacitatea de a coordona mai multe proiecte in acelasi timp;
• Capacitate de a evalua şi a lua decizii;
• Persoana organizata si atenta la detalii;
• Persoana cu simtul responsabilitatii;
• Atitudine pro-activa;
• Foarte bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
• Abilitati de operare PC (Word, Excel);
• Cunostinte bune de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv;

Compania noastra se ocupa cu administrarea unui grup de firme a caror activitate se invarte in jurul targetului feminin. De peste 5 ani oferim continut online premium cititoarelor noastre cat si servicii de publicitate ultra-eficiente clientilor cu care colaboram prin intermediul portalului www.divahair.ro. De curand ne-am extins si pe partea de produse profesionale pentru saloane, DIVAHAIR Cosmetics fiind cel mai tanar membru al grupului nostru de firme. Suntem o ochipa foarte tanara, deschisa si orientata catre rezultate.