HR Specialist

UniCredit Tiriac Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza implementarea proiectelor-atenuarea riscurilor;
- Asigura o buna colaborare cu toate persoanele responsabile din banca pentru realizarea termenelor limita si atingerea obiectivele proiectelor;
-Participa la imbunatatirea proceselor si fluxurilor din Departamentul Resurse Umane in colaborare cu toate functiunile din departament ;
-Participa activ la intalnirile pe proiecte atat cu centrele de expertiza din Departamentul Resurse Umane cat si cu alte departamente/unituri din Banca;
- Furnizeaza rapoarte pe respectivele proiecte, periodic sau la cerere;
- Creeaza, executa si revizuieste planul de proiect corespunzator pentru a raspunde cat mai bine la cerintele de business si la nevoile de schimbare ale business-ului;
- Identifica nevoile de resurse si traseaza responsabilitati individuale;
- Coordoneaza aspectele operationale zilnice ale proiectului conform cu procedurile in vigore;
- Asigura ca documentele proiectului sunt completate, actualizate, stocate si comunicate adecvat;
- Urmareste si coordoneaza realizarea livrabilelor de catre echipa de proiect;
- Urmareste starea proiectelor, calculeaza si inregistreaza beneficiile;
- Faciliteaza intalniri cu departamentele implicate in proiect.
-Mentine un contact continuu cu departamentul IT si informeaza echipa despre actualizarile si cerintele proiectului;
- Orice alta sarcina primita de la seful direct, legata de business;
- Responsabilitatile titularului acestei pozitii sunt completate de proceduri si reglementari interne. Titularul postului este responsabil de cunoasterea procedurilor invigoare si a actualizarii acestora

CERINTE

- Studii universitare
-Experienta si cunostinte relevante in Resurse Umane
- Cunostinte de management de proiect
- Cunostinte PC
- Fluenta in limba engleza
- Bun planificator strategic, gandire analitica si abilitati de integrare a informatiei
-Abilitati de comunicare si creativitate
- Initiativa si adaptabilitate.
- Deschis la schimbare si proactiv
- Trebuie sa acorde atentie detaliilor , sa stabileasca prioritatile si sa lucreze sub presiune

UniCredit Group este una din cele mai mari organizatii financiar-bancare din Europa, fiind numarul 1 pe piata bancara din Europa Centrala si de Est. UniCredit este prezent in 23 de tari, unde 170.000 angajati deservesc peste 40 milioane de clienti prin intermediul a 9,000 de sucursale.

UniCredit Tiriac Bank , membra a Unicredit Group este un important jucator pe piata bancara din Romania, cu active in valoare de 3,6 miliarde EUR, o retea de peste 140 sucursale, unde peste 2.600 de angajati vin in ajutorul a peste 600.000 de clienti.