HR Services Sales Representative

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Identificarea oportunitatilor de promovare, vanzare si dezvoltare
- Contactarea si intalnirea potentialilor noi clienti
- Prezentarea catre potentialii clienti a serviciilor si solutiilor HR oferite de companie
- Follow-up dupa intalnirile cu potentialii clienti
- Urmarirea contractelor semnate si a bunului mers al proiectelor, obtinerea feedback-ului de la clienti
- Exploatarea oportunitatilor de “repeated business”, precum si a unor forme de colaborare permanenta cu clientii: contracte – cadru, furnizor preferat, etc.
- intocmeste corect si la timp raportarile saptamanale specifice, precum si orice raport ori situatie ceruta de catre management
- analizeaza impreuna cu conducerea rezultatele lunare obtinute

CERINTE

Cerinte specifice:
- absolvent de studii superioare
- minim 2 an experienta in vanzarea de servicii B2B (portofoliu existent constituie avantaj)
- persoana orientata spre rezultate, perseverenta, organizata;
- excelente abilitati de comunicare si negociere;
- toleranta la respingere;
- bune abilitati de lucru cu calculatorul;
- cunostinte de limba engleza;
- spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite:
Salariu motivant in concordanta directa cu propriile performante