HR RESEARCHER

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaborarea si dezvoltarea strategiilor de cautare de candidati;
- Identificarea potentialilor candidati;
- Abordarea directa a candidatilor identificati si solicitarea cv-ului;
- Selectarea candidatilor a caror experienta profesionala corespunde cu cerintele postului si formularea unui long-list impreuna cu consultantii, in vederea programarii acestora la discutii;
- Organizarea si gestionarea bazei de date a candidatilor.

CERINTE

- Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare;
- Responsabilitate, organizare, abilitati de comunicare, capacitate de asimilare, initiativa si autonomie;
- Spirit de echipa si capacitate de rezolvare rapida a problemelor;
- Capacitatea de a indeplini obiective si a respecta termene;
- Cunoasterea pachetului MS Office;
- Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
- Abilitati de planificare, organizare, comunicare scrisa si verbala;
- Persoana discreta, atenta la detalii, orientata spere rezultate;
- Experienta minim un an pe o pozitie similara.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- posibilitatea dezvoltarii profesionale in cadrul unei echipe tinere si performante.