HR Recruiter - Ref Code HRR

IPSOS INTERACTIVE SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acest post este in cadrul departamentului de Resurse Umane. Recrutorul va fi subordonat Managerului departamentului de recrutare.
Principalele responsabilitati sunt:
- concepere si postare anunturi de recrutare;
- realizarea selectiei CV-urilor si intocmirea bazei de date cu candidati;
- contactarea candidatilor pentru teste si interviuri;
- asigurarea suportului in aplicarea si corectarea testelor;
- sustinere interviuri de selectie;
- verificarea si intocmirea dosarelor de recrutare conform normelor ISO 9001;
- realizarea de diferite rapoarte si statistici privind procesul de recrutare.

CERINTE

- studii superioare finalizate, preferabil in domeniul psihologiei sau al sociologiei;
- experinta minim 1 an in recrutare si selectie;
- experienta in alte arii ale resurselor umane constituie un avantaj;
- persoana organizata, proactiva, capabila sa lucreze in echipa;
- capacitate de a lucra cu termene limita;
- capacitate de asimilare rapida, flexibilitate;
- cunostinte de limba engleza la un nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

Candidatii interesati pot trimite CV si scrisoare de intentie la adresa: jobs@ipsos-interactive.com
Va rugam specificati in subiectul mesajului: Cod Ref. HRR.

Doar candidatii eligibili vor fi contactati!

Aplicatia dvs. pentru acest post va ramane strict confidentiala. IIS se obliga sa respecte si sa protejeze informatiile primite, prin nedifuzarea acestora catre terti si utilizarea lor strict in scopul declarat de recrutare si selectie.

Ipsos Interactive Services (IIS) este expertul grupului Ipsos in cercetare de piata prin internet.

Compania s-a infiintat in Romania in anul 2000 si a crescut o data cu piata de online. Astazi avem o echipa globala de peste 800 de persoane in Europa si America de Nord, activand in domenii ca cercetarea de marketing si publicitate, programarea web, analiza de date, statistica si management de proiect.

Cautam persoane care isi doresc sa fie partenerii si nu doar angajatii unei companii. Credem in liderii care dau un bun exemplu personal si punem pret pe creativitate, initiativa, curaj si spirit de echipa. Valorile noastre reflecta diversitatea culturala a organizatiei si ne ajuta sa fim intotdeauna orientati spre client, flexibili si gata de actiune.

Aflati mai multe despre noi pe www.ipsos-interactive.com!