HR Manager - Bitdefender

SOFTWIN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaz¿ echipa de resurse umane de la nivelul diviziei, inclusiv din reprezentantele externe;
- Implementeaza politicile de personal ale companiei la nivelul diviziei din care face parte;
- Consiliaz¿ managerii din divizie cu privire la activit¿tile de resurse umane;
- Dezvolta sistemul de comunicare interna intre HQ si Office-urile externe;
- Coordoneaza activitatea de recrutare si selectie la nivel de divizie;
- Coordoneaza activitatea de training din divizie;
- Ofera suport managerilor in activitatea de evaluare a performantelor;
- Urmareste si analizeaza evolutia pachetelor salariale din piata, in vederea construirii unui sistem coerent de Compensation & Benefits;
- Dezvolta planuri de cariera si retentie a angajatilor companiei;
- Gestioneaza sistemul de motivare la nivel de divizie.

CERINTE

- Studii superioare (MBA sau studii postuniversitare- avantaj);
- Minim 3-5 ani experienta pe o pozitie similara;
- Limba engleza - fluent;
- Bune abilitati de comunicare si interrelationare;
- Leadership;
- Implicare in organizatie;
- Planificare, organizare;
- Spirit de excelenta;
- Atitudine constructiva;
- Flexibilitate.

SOFTWIN este o companie cu capital integral românesc a c¿rei principal¿ activitate o reprezint¿ dezvoltarea si furnizarea de solutii si servicii complexe din domeniul IT&C. Înfiintat¿ în 1990, SOFTWIN si-a diversificat continuu activitatea, ad¿ugând la activitatea de baz¿ de dezvoltare si implementare de aplicatii software complexe, noi solutii si servicii cum ar fi: ePublishing si eContent Solutions (1993), antivirus BitDefender (1997), servicii de contact center (2000), helpdesk pentru IT (2001), solutii SAP (2002).
In prezent, grupul Softwin reuneste patru divizii distincte, fiecare avand structura de management si de raportare adecvata:

BITDEFENDER - Solutii si servicii de securitate a datelor
INTUITEXT - Solutii de suport pentru instruire si knowledge management (eLearning)
ASCENTA - Solutii integrate si consultanta de procese de business
PAXATO - Servicii de administrare a relatiilor cu clientii pentru companii din Europa de Vest