HR Manager

Exegens Management Consultants

Job expirat

RESPONSABILITATI

Exegens Management Consultants recruteaza pentru clientul sau, lider in domeniul serviciilor pe piata romaneasca, un HR Manager ale carui responsabilitati vor fi:
- Organizarea si conducerea Departamentului de Resurse Umane: elaborarea, imbunatatirea, implementarea si actualizarea proceselor, politicilor si procedurilor de resurse umane.
- Gestionarea relatiilor de munca: coordonarea relatiei dintre management si angajati, rezolvarea conflictelor de munca, consilierea managerilor.
- Coordonarea activitatii de remunerare si motivare a personalului companiei: elaborarea, implementarea si gestionarea politicilor de salarizare si motivare.
- Coordonarea activitatii de evaluare a personalului si a activitatii de training.
- Colaborarea cu managementul in vederea realizarii indicatorilor de performanta pe procese, pe proiecte si pe functiuni.
- Gestionarea proceselor de selectie, recrutare, formare initiala si continua a angajatilor.
- Monitorizarea continua a culturii organizationale si a climatului: gestionarea proiectelor de imbunatatire continua a acestor indicatori. Dezvoltarea relatiilor de munca constructive, de cooperare si de respect reciproc. Analiza comportamentelor individuale si colective.
- Coordonarea activitatii de comunicare interna.
- Actualizarea permanenta a organigramei si a fiselor de post.
- Elaborarea si dezvoltarea planurilor de cariera si de dezvoltare personala.
- intocmirea bugetului de resurse umane si a celui departamental.
- Coordonarea activitatii administrative a departamentului: pontaje, tichete de masa, acte aditionale, carti de munca, dosare de personal, baze de date etc.
- Asigurarea respectarii dispozitiilor legale in vigoare. Coordonarea activitatii de intocmire, difuzare si urmarire a respectarii reglementarilor functionale.

CERINTE

- Studii universitare si postuniversitare in domeniul resurselor umane.
- Experienta de min. 3 ani in coordonarea unui departament de resurse umane, intr-o companie cu min. 250 salariati.
- Buna cunoastere a limbii engleze.
- Cunostinte avansate PC.
- Discernamant si capacitatea de a rezolva problemele, empatie.
- Abilitati de negociere si comunicare.
- Abilitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa.
- Atitudine pozitiva si abilitatea de a-i mobiliza si pe altii.
- Abilitatea de a gestiona sarcini multiple in acelasi timp.
- Capacitate deosebita de relationare inter-umana.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv,
- Oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-o companie lider de piata in domeniu,
- Mediu de lucru dinamic.

Exegens Manangement Consultants este o companie de consultanta, training, workshop-uri si conferinte in productivitate si controlling. Compania noastra ofera servicii specifice pentru imbunatatirea productivitatii prin reduceri sistematice de costuri, prin imbunatatirea nivelului de calitate perceputa de clienti si prin scurtarea timpului de reactie la semnalele pietei, urmarindu-se captarea noilor valori/nevoi ale consumatorilor