HR JUNIOR CONSULTANT - proaspat absolventi

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Managementul proceselor de recrutare
Definirea posturilor si a profilurilor cerute de fiecare client
Sustinerea interviurilor si selectia candidatilor
Analiza aplicatiilor si selectia celor potrivite in functie de criteriile postului
Aplicarea de teste de pre-selectie (psihologice sau de cunostinte)
Intervieverea candidatilor si elaborarea listei scurte pentru interviurile cu clientul intern
Urmarirea integrarii lor in cadrul companiilor client
Fidelizarea si dezvoltarea portofoliului de clienti
Definirea de politici, proceduri si instrumente de management a resurselor umane pentru clientii nostri
Asistarea clientilor nostri in implementarea noilor instrumente de management a resurselor umane.

CERINTE

Absolvent studii superioare
Experienta in domeniulresurselor umane, pe o pozitie similara, minim un an
Excelente abilitati de comunicare si relationare, flexibilitate, organizare, intuitie si capacitate de observare
Limba engleza ¿ nivel avansat
Cunostinte operare PC - Word, Excel, Internet

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei de peste 6 castigata de fondatorii companiei, in acest domeniu vast , complex , provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

ABC Human Capital poate fi juristul personal pe probleme de legislatie a muncii, recrutorul eficient si rapid, administratorul resurselor umane, provider-ul de leasing de personal, evaluatorul psiho-profesional neutru si competent, pe scurt: PARTENERUL DE AFACERI DISCRET SI EFICIENT.